Град Панчево је и ове године организовао наградну екскурзију за ученике који су носиоци Вукове дипломе основних школа са територије града, као вид признања за њихов изузетан успех, труд и посвећеност током школовања. На једнодневни излет, у обилазак Аранђеловца, Орашца и Тополе кренуо је 131 ученик, вуковац из панчевачких основних школа. Током екскурзије ученици имају прилику да се упознају са значајним културно-историјским знаменитостима Србије.
Уз наградну екскурзију, за коју је Град Панчево издвојио више од 850.000 динара, обезбеђене су и поклон-књиге са посветом за вуковце и ђаке генерације, за шта је из градског буџета издвојено 298.000 динара.

