Изложба младе вршачке уметнице Ане Шебешћан
У галерији десно Дома војске, вечерас у 20 часова, биће отворена изложба младе вршачке уметнице Ане Шебешћан под називом "TONIGHT WE АРЕ YOUNG". Изложба је отворена  до 6. августа, сваког дана од 18 - 21 час.

До краја августа, у оквиру Вршачког културног лета, осим Ане Шебешћан, вршачкој публици биће представљене још две младе вршачке уметнице.  


  О изложби "Tonight we аре Young" из угла ауторке:  


Изложба "Tonight we аре Young" се бави младошћу, младалачким бунтом и отпором свакодневним критикама, притисцима, осудама и неразумевањима са којима се сусрећу појединци током сазревања и тражења свог места у свету. Уместо да се радови баве критиком света и система у ком се налазе, а који их често спутава и ограничава, ауторке радова су изабрале да тај бунт и критику изразе кроз сцене ноћног провода и забаве, безбрижне тренутке са пријатељима тиме наглашавајући управо ,,ванитас" којим их критикује свет. Динамичност сцена наглашена је употребом јаког контраста, како у фотографији, тако и на сликама. Формат коришћен за слике на картону је намерно изабран да одговара формату полароидних фотографија, приближавајући се приступу фотографија друге уметнице коришћењем медвеђе сенке. Идеја је била да се фотографије и слике приближе што више једна другој, тако да представљају сличан начин изражавања и тематику две уметнице а ипак наглашавајући другачије врсте уметности и медијуме којима оне владају и којима сведоче своју младост. Слике су настале управо под утицајем полароидних фотографија и жеља ми је била да замрзнем покрет, како насликаних фигура, тако и покрете четкице што се може видети у коришћеној пасти, измрљаним лицима и шакама. Ликови немају идентитете, изражене црте лица, јер представљају архетип младих, универзалну младост која не пролази. Ноћ као симбол атмосфере у којој се радња дешава у делима и нашим животима, насупрот малициозном призвуку представља време слободе коју нуди многим занесенми младалачким очима и срцима. Циклус малих полароида се више фокусира на скуп предмета, сцена и симбола из нашег свакодневног живота који имају дубљи смисао само уколико им га дамо или их уплетемо у своје сећање. На овај начин посматрач се укључује у саму изложбу као ко-ствараоц чија је улога да свакој тој сцени и предмету да свој лични смисао.