Поред наведеног министарства које представља политичког партнера, активно учешће на пројекту има и Министарство за људска и мањинска права и друштвени дијалог као имплементациони партнер.
Догађају су присуствовали министар за људска и мањинска права и друштвени дијалог Томислав Жигманов, министарка без портфеља задужена за родну равноправност Татјана Мацура, повереник за заштиту равноправности Бранкица Јанковић и шеф Одељења за привредну сарадњу Амбасада СР Немачке у Србији Јудит Хофман.
У 20 одабраних локалних самоуправа, међу којима је и Град Вршац, развијају се и спроводе услуге које укључују психосоцијалну, здравствену и економску подршку женама које су жртве насиља, као и друге интегрисане приступе.
Свечаном потписивању Паноа сарадње од стране представника Немачке развојне сарадње, партнерских министарстава и представника партнерских градова и општина присуствовала је Ливија Станојев, чланица Градског већа за здравство, социјалну заштиту и бригу о породици, а у дискусијама Мирјана Кнежевић, менаџер пројекта.
Ливија Станојев чланица Градског већа за здравство, социјалну заштиту и бригу о породици је истакла да ће локална самоуправа и инстутуције, укључујући Центар за социјални рад и Специјалну болницу за психијатријске болести ''Др Славољуб Бакаловић'' Вршац, заједнички створити амбијент за квалитетније пружање социјално - здравствене заштите угроженим групама, где ће експерти из поменутих институција пружати здравствену, правну и психосоцијалну помоћ:
''Пројектом "Безбедна жена, јака заједница - пројекат оснаживања и подршке женама погођеним насиљем'' који спроводи Град Вршац и уз подршку Немачке организације за међународну сарадњу ГИЗ, у партнерству са СБПБ ''Славољуб Бакаловић" у Вршцу ће бити основан и уређен ''Центар за оснаживање жена жртава насиља'' где ћe се пружати интегративна подршка за 12 жена. Овим путем пружила би се подршка унапређењу запошљивости жена које су жртве насиља кроз обуку у занимањима која су тражена на тржишту рада.''
''Само безбедна жена, психички и економски оснажена је предуслов за независно и слободно решавање сукоба и трајни излазак из круга насиља. Кроз видљивост програма, ширење информација и јавне дебате скренула би се пажња шире заједнице на ово питање, индиректно би се оснажиле друге жене које пролазе кроз насиље да потраже помоћ и одговарајући и излаз из ове ситуације,'' рекла је Мирјана Кнежевић.
Локалне самоуправе које учествују у пројекту суочавају се са изазовима у спровођењу интегрисаних услуга за социјалну и економску инклузију рањивих група попут жена, особа са инвалидитетом, Рома, старијих особа и становника руралних подручја. Ове групе су често искључене из друштвеног и економског живота због предрасуда, родних стереотипа и недостатка адекватне подршке.
Пројекат ''Подршка социјалном укључивању у Србији'' има за циљ да помогне у превазилажењу тих препрека кроз развој и ширење интегрисаних и родно одговорних социјалних услуга на локалном нивоу.
Пројекат подржава развој и ширење интегрисаних и родно одговорних услуга за социјално и економско укључивање жена и других рањивих група на локалном нивоу, а овај догађај представља значајан корак ка унапређењу социјалних услуга у Србији и економској инклузији жена и других рањивих друштвених група, са циљем креирања праведнијег и равноправнијег друштва.
Град Вршац