Специјална болница за психијатријске болести “Др Славољуб Бакаловић“ Вршац наставља да унапређује квалитет и доступност здравствених услуга увођењем савремених дијагностичких метода. Пуштањем у рад уређаја за магнетну резонанцу направљен је значајан искорак у развоју установе и створени су услови за пружање још квалитетније и ефикасније здравствене заштите пацијентима из Вршца, Јужног Баната и ширег региона. Набавка и инсталација уређаја реализовани су у оквиру пројекта “Рана дијагноза – Живети добро с деменцијом“ (LIWELL), који се спроводи кроз Interreg IPA програм Румунија – Србија, а који је суфинансирала Европска унија. Захваљујући овом пројекту, болница је добила савремену дијагностичку опрему која ће допринети бржем и прецизнијем постављању дијагноза, посебно у области неуролошких, психијатријских и других обољења. Постављањем магнетне резонанце, установа додатно оснажује своју улогу регионалног центра здравствене заштите, са циљем да пацијентима обезбеди доступније, квалитетније и савременије услуге у складу са највишим стандардима медицинске праксе. Данашњој свечаности присуствовали су представници Министарства Министарстава за европске интеграције, Покрајинске владе, Града Вршца, здравствених установа, партнери на пројекту из Републике Румуније, као и бројни гости и сарадници установе, који су заједно обележили завршетак једног од најзначајнијих пројеката прекограничне сарадње у области здравства на овом подручју. Кабинет за магнетну резонанцу, званично су отвориле градоначелница Вршца Драгана Митровић и директорка Специјалне болнице Др Јелена Ђокић.
Овим пројектом Специјална болница за психијатријске болести „Др Славољуб Бакаловић“ Вршац направила је још један важан корак у свом развоју и потврдила способност да успешно реализује сложене међународне пројекте од великог значаја за грађане. Посебну вредност представља чињеница да је ово први уређај за магнетну резонанцу у региону у власништву јавне здравствене установе, чиме су створени услови за значајно унапређење дијагностике и здравствене заштите становништва Јужног Баната. Реализацијом овог пројекта болница наставља пут модернизације, јачања стручних капацитета и развоја нових здравствених услуга, потврђујући своју улогу једне од водећих здравствених установа у региону.

