Skip to content

Скорашњи чланци

  • Упис у средње школе почиње сутра
  • ПУШТЕНА У РАД МАГНЕТНА РЕЗОНАНЦА У ВРШЦУ
  • Искључења струје за 26. јун
  • Нестабилно време
  • Дан без телефона

Most Used Categories

  • Вршац (868)
  • Вести (859)
  • ГРАДОВИ (810)
    • Пландиште (139)
  • Uncategorized (488)
  • Панчево (478)
  • Чланци (306)
  • Ковачица (143)
  • Blogs (143)
  • Бела Црква (140)
Skip to content
БАНАТСКИ ЛЕТ

БАНАТСКИ ЛЕТ

  • ВЕСТИ
  • ГРАДОВИ
    • Вршац
    • Бела Црква
    • Панчево
    • Ковачица
  • ПРОЈЕКТИ
    • Ковачица и Падина – Чувари боја традиције
    • Ковин – Твоја туристичка дестинација
  • ТУРИЗАМ
  • МАРКЕТИНГ
  • ИМПРЕСУМ
  • ПРИЈАТЕЉИ ПОРТАЛА
  • Почетна
  • Uncategorized
  • ПУШТЕНА У РАД МАГНЕТНА РЕЗОНАНЦА У ВРШЦУ

ПУШТЕНА У РАД МАГНЕТНА РЕЗОНАНЦА У ВРШЦУ

admin22. јун 2026.

Специјална болница за психијатријске болести “Др Славољуб Бакаловић“ Вршац наставља да унапређује квалитет и доступност здравствених услуга увођењем савремених дијагностичких метода. Пуштањем у рад уређаја за магнетну резонанцу направљен је значајан искорак у развоју установе и створени су услови за пружање још квалитетније и ефикасније здравствене заштите пацијентима из Вршца, Јужног Баната и ширег региона. Набавка и инсталација уређаја реализовани су у оквиру пројекта “Рана дијагноза – Живети добро с деменцијом“ (LIWELL), који се спроводи кроз Interreg IPA програм Румунија – Србија, а који је суфинансирала Европска унија. Захваљујући овом пројекту, болница је добила савремену дијагностичку опрему која ће допринети бржем и прецизнијем постављању дијагноза, посебно у области неуролошких, психијатријских и других обољења. Постављањем магнетне резонанце, установа додатно оснажује своју улогу регионалног центра здравствене заштите, са циљем да пацијентима обезбеди доступније, квалитетније и савременије услуге у складу са највишим стандардима медицинске праксе. Данашњој свечаности присуствовали су представници Министарства Министарстава за европске интеграције, Покрајинске владе, Града Вршца, здравствених установа, партнери на пројекту из Републике Румуније, као и бројни гости и сарадници установе, који су заједно обележили завршетак једног од најзначајнијих пројеката прекограничне сарадње у области здравства на овом подручју. Кабинет за магнетну резонанцу, званично су отвориле градоначелница Вршца Драгана Митровић и директорка Специјалне болнице Др Јелена Ђокић.

Овим пројектом Специјална болница за психијатријске болести „Др Славољуб Бакаловић“ Вршац направила је још један важан корак у свом развоју и потврдила способност да успешно реализује сложене међународне пројекте од великог значаја за грађане. Посебну вредност представља чињеница да је ово први уређај за магнетну резонанцу у региону у власништву јавне здравствене установе, чиме су створени услови за значајно унапређење дијагностике и здравствене заштите становништва Јужног Баната. Реализацијом овог пројекта болница наставља пут модернизације, јачања стручних капацитета и развоја нових здравствених услуга, потврђујући своју улогу једне од водећих здравствених установа у региону.

Кретање чланка

Previous: Искључења струје за 26. јун
Next: Упис у средње школе почиње сутра

Related Posts

Обавештење о провери система јавног узбуњивања на тероторији града Вршца

2. јун 2026.5. јун 2026. admin

Реконструкција Стеријине улице

7. мај 2026.7. мај 2026. admin

Потписан још један уговор

7. мај 2026.7. мај 2026. admin

Оставите одговор Одустани од одговора

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

  • ВЕСТИ
  • ГРАДОВИ
    • Вршац
    • Бела Црква
    • Панчево
    • Ковачица
  • ПРОЈЕКТИ
    • Ковачица и Падина – Чувари боја традиције
    • Ковин – Твоја туристичка дестинација
  • ТУРИЗАМ
  • МАРКЕТИНГ
  • ИМПРЕСУМ
  • ПРИЈАТЕЉИ ПОРТАЛА
Copyright All Rights Reserved | Theme: BlockWP by Candid Themes.